din
ARHIVA
Fotbal vest
săptămâna aceasta
nr. 830/12.08.2008
nr. 831/19.08.2008
nr. 832/26.08.2008
Porneau la drum cele patru reprezentante ale vestului în ediția 2008-2009 în eșalonul secund. UTA, fără transferuri sonore, pleca cu gândul la promovare, ACU Arad, cu Mihai Roșca la timonă, învingea în ultimul amical „Bătrâna Doamnă“, CFR Timișoara, cu noul patron Georgică Cornu, cu noul manager general, Sorin Altmayer, cu Florin Bugar antrenor, cu autocar de 100.000 de euro și ultima, Mureșul Deva lui Gică Barbu.
㨀, FCM Reșița aștepta debutul în Liga a 3-a. Jandarmeria a închis stadionul pentru spectatori din cauza lipsei celor mai elementare măsuri de securitate și igienă. Prima etapă, neprezentare la Ineu. Urma excluderea?
Vasile Trandu, cel care se contopea cu istoria fotbalistică a UMT-ului, a fost nevoit să părăsească și el clubul, plecând la AS Recaș, alb-negrii încetându-și complet activitatea, retrăgându-și până și grupele de copii.
După ce l-a adus degeaba pe Ionel Ganea și i-a făcut un contract bănos pe trei ani la vârsta de 34 de ani, Poli încerca să-l dea afară. Bine-nțeles cu circul de rigoare.
Echipe ce evoluau în Liga a 4-a hunedoreană: Zarandul și Metalul din Criscior, Aninoasa, Teliuc, Băcia, Universitatea Petroșani, Matei Corvin Hunedoara.
După înfrângerea cu FC Timișoara II, Corvinul îl demitea pe antrenorul Florea Văetuș.
Citește paginile de arhivă
PDF complet pentru abonați →